آیت الله مکارم شیرازی از عملکرد محمددلبری تقدیر کرد

 

تقدیر نماینده سازمان ملل از شهرداری قم به دلیل فراهم آوردن فرصت بازدید از بافت‌های فرسوده قم

 

تقدیر مدیرکل انتقال خون قم از اقدامات فرهنگی شهرداری

 

تقدیر فرماندهی انتظامی استان از خدمات محمد دلبری شهردار قم

 

 

 

 

 

آیت الله مکارم شیرازی از عملکرد محمددلبری تقدیر کرد

 

 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی، در دیداری که اخیراً با شهردار و اعضای شورای اسلامی‌شهر قم داشت، از عملکرد محمد دلبری شهردار این کلان شهر مذهبی کشور ابراز رضایت و قدردانی کرد.

به گزارش شهرنیوز، آیت الله مکارم شیرازی که در دیدار با شهردار کلانشهر قم سخن می گفت ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جوادالائمه(ع)، اظهار کرد: امیدوارم در سایه لطف آن حضرت و پدر و فرزندانش، مشکلاتی که در قم وجود دارد، حل شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: از اینکه شما را دوباره انتخاب کردند، خوشوقتم زیرا سوابق شما نشان داده است که فرد موفقی هستید و شورای شهر نیز با خوش سلیقگی شما را انتخاب کردند که باعث تمام شدن کارهای ناتمام می شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: همان طور که خود شما اشاره کردید، قم شهر خاصی است زیرا مرکز حوزه علمیه شیعه یا بزرگترین حوزه علمیه جهان اسلام است. از سوی دیگر مدفن حضرت معصومه(س) و محل مسجد مقدس جمکران است و یک شهر به تمام معنا روحانی است.

مبلغ عالی حوزه علمیه قم افزود: شما به عنوان شهردار قم امتیازی را دارید که هیچ شهرداری، حتی شهردار مشهد که در خدمت حضرت رضا(ع) است، ندارد زیرا حوزه علمیه قم در قم واقع است.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مسوولین همواره باید به این نکته توجه کنند که قم وضعیت خاصی دارد و در مرکز ایران واقع شده است. قم مرکز تشیع و دین و ائمه)ع) است و باید حساب خاصی برای قم از هر نظر، از نظر بودجه، تسهیلات و … باز شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به کم درآمد بودن شهرداری قم، اظهار کرد: بسیاری از ساخت و سازهای قم، متعلق به حوزه های علمیه و اماکن مذهبی است و درآمد خاصی برای شهرداری ندارد.

وی افزود: نکته مهم دیگر این است که وقتی کسی از دروازه قم وارد می شود، احساس یک شهر دینی آبرومند و حرم اهل بیت(ع) را داشته باشد و تمام نکاتی که با این مساله از عمران و آبادی و نظافت کمک می کند، رعایت شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: مدخل های قم خوب است اما مرکز شهر هنوز آن طور که انسان دلش می خواهد، نیست و باید انشاء الله درست شود.

وی افزود: شما می توانید با نصب تابلوهایی با ذکر خدا، نشان دهید که این یک شهر مذهبی است.

آیت الله مکارم شیرازی ضمن اشاره به جنبه های فرهنگی شهر قم، اظهار کرد: شهرداری کارش فرهنگی نیست اما در شهر قم باید به مسائل فرهنگی هم حساس باشد و مظاهر فرهنگی را هدف قرار دهد زیرا مسائل ضد فرهنگی مانند بدحجابی در محیط قم ضربه سنگینی به نظام می زند.

وی افزود: البته مبارزه با مسائل ضد فرهنگی فقط به عهده شهرداری نیست و همه باید دست به دست هم دهند و با مظاهر بدحجابی مبارزه کنند.

 مرج تقلید شیعیان افزود: شب جمعه در شاهچراغ گفتم که مفاسد فرهنگی باعث می شود که امنیت کشور به خطر بیفتد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: شما باید یک برنامه جامع برای این دولت جدیدتان داشته باشید و به ما هم خبر بدهید تا بدانیم چه کار انجام می شود و به مسوولین هم بگویید.

 ایشان افزود: منطقه پردیسان مشکلات زیادی دارد و باید به مشکلات آن بیشتر برسید. چون آن محلات تازه ساز است، باید به بهترین شکل باشد. از جهات فرهنگی باید به آن منطقه بیشتر رسیدگی شود.

مرجع تقلید شیعیان گفت: ما نیز حاضر هستیم به مساجد آنجا کمک کنیم و دیگران نیز حاضر هستند در صورتی که زمین های مناسب در اختیار گذارده شود.مردم مال المصالحه نشوند. امیدواریم در این دوره شما بتوانید بیشتر از قبل به این مرکز دینی و اسلامی و آبروی شیعه کمک کنید و از امام زمان(عج) کمک بگیرید.

 

 

 

تقدیر نماینده سازمان ملل از شهرداری قم به دلیل فراهم آوردن فرصت بازدید از بافت‌های فرسوده قم

 

هماهنگ‌کننده ارشد دفتر کاهش خطرپذیری بحران سازمان ملل: اقدامات خوبی در زمینه تاب‌آوری شهری در قم انجام شده است.

هماهنگ‌کننده ارشد دفتر کاهش خطرپذیری بحران سازمان ملل گفت: نمونه‌های بسیاری خوبی در مورد افزایش تاب‌آوری در مقابل بحران‌ها را می‌توان در قم یافت.

به گزارش خبرگزاری ذاکر نیوز، کرایک دونکان سه‌شنبه شب در دیدار با محمد دلبری شهردار کلانشهر قم ضمن تشکر از شهرداری قم به دلیل فراهم آوردن فرصت بازدید از بافت‌های فرسوده قم اظهار کرد: ارتباط میان شهرها و شناسایی نقاط دارای بافت فرسوده جزو اهداف سفر من به ایران و قم محسوب می‌شود.

وی افزود: در سال ۲۰۰۸ کشورهای جهان به منظور حل مشکل بافت‌های فرسوده و کاهش خطرپذیری بحران‌ها گرد هم آمدند و کنفرانسی را برگزار کردند.

هماهنگ‌کننده ارشد دفتر کاهش خطرپذیری بحران سازمان ملل با بیان اینکه ۵۰ درصد مردم دنیا تا سال ۲۰۱۰ در مورد تاب‌آوری مسائلی را مورد بررسی قرار داده‌اند عنوان داشت: مفتخریم که قم دومین شهری است که در این مورد مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵۰۰ شهر جهان به بحث تاب‌آوری در مقابل بحران‌ها پیوسته‌اند و کتابی نیز در همین مورد توسط سازمان ملل تدوین شده است.

دونکان با اشاره به ۱۰اصل موجود در این کتاب ویژه شهرداران و مدیران شهری خاطرنشان کرد: امروز اقدامات جالب توجه شهرداری قم به ویژه در مرکز بحران را مورد بازدید قرار دادم و مشاهده کردم که آموزش‌های خوبی به مدیران و کارکنان داده شده است.

هماهنگ‌کننده ارشد دفتر کاهش خطرپذیری بحران سازمان ملل اضافه کرد: این امر نیازمند مشارکت بخش خصوصی است؛ تجربه نشان داده که در هر شهر باید مردم را در بحث کاهش خطرپذیری مشارکت داد.

وی بیان داشت: نمونه‌های بسیاری خوبی در مورد افزایش تاب‌آوری در مقابل بحران‌ها را می‌توان در قم یافت.

دونکان با بیان اینکه سمینار دیگری در سال ۲۰۱۵ با همین موضوع برگزار خواهد شد گفت: در آن سمینار در مورد مشکلات و تلاش شهرهای گوناگون در مورد مباحث مدیریت بحران بحث و بررسی خواهد شد.

هماهنگ‌کننده ارشد دفتر کاهش خطرپذیری بحران سازمان ملل ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار و مجموعه مدیریت شهری قم در زمینه کاهش خطرات ناشی از بحران‌ها تصریح کرد: باز هم از فرصتی که در اختیار من به منظور بازدید از قم قرار داده شده تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: کار ما این است که شهرهای دارای مشکل مشابه را با یکدیگر مرتبط سازیم تا همفکری لازم در این زمینه به منظور تسریع در تقویت تاب‌آوری آنها صورت بگیرد؛ امیدواریم قم شهری پیشرو در اینگونه مسائل باشد.

 

 

 

تقدیر مدیرکل انتقال خون قم از اقدامات فرهنگی شهرداری

به گزارش شهرنیوز، علی الهی رذوز گذشته در حاشیه استقبال از ورزشکار ویلچران تهرانی که مسافت تهران تا قم و مزار شهدای گمنام آرامستان بهشت معصومه(س) را پیموده بود در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به مناسبت ۱۲ آذرماه، روز معلولین حرکتی فرهنگ‌ساز توسط این ورزشکار صورت گرفت و او توانست طی سه روز با ویلچر مسافت میان امامزاده صالح(ع) تا مزار شهدای گمنام را بپیماید.
وی افزود: شعار این ورزشکار «صلح جهانی برای همه» و نیز «اهدای خون، اهدای زندگی» بود و سازمان انتقال خون ایران نیز یکی از مجموعه‌های حمایت‌کننده این حرکت بود و ما نیز در قم منتظر ورود این ورزشکار بودیم.
مدیرکل انتقال خون استان قم چنین اقدامات فرهنگ‌سازی را دارای نیت‌های معنوی دانست و خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی به منظور اهدای خون سالم از جمله این نیت‌ها بود و امیدواریم چنین حرکت‌هایی همواره تداوم داشته باشند.
وی ادامه داد: خون سالم یکی از نیازهای اساسی بیماران است و چنین اقداماتی موجب تشویق مردم به اینگونه حرکت‌های ایثارگرانه می‌شود.
الهی در پایان از شهرداری قم به دلیل حمایت گسترده از این حرکت تشکر و قدردانی کرد.

 

 

تقدیر فرماندهی انتظامی استان از خدمات محمد دلبری شهردار قم

 

 فرماندهی انتظامی استان قم با اهداء لوح سپاس از خدمات شهردار کلانشهر قم قدردانی نمود.
به گزارش خبرگزاری موج، مراسم افتتاحیه سه پروژه عمرانی فرماندهی انتظامی استان قم با حضور سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان، دلبری شهردار کلانشهر قم و بهشتی معاون فنی و عمرانی و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد.
سردار مجتبایی در مراسم افتتاح و بهر ه برداری از پروژه های بلوار ولایت، سر درب ورودی ستاد فرماندهی انتظامی و سالن ورزشی “سردار شهید همایی فصیح” از همکاری و تعامل خوب و صادقانه محمد دلبری شهردار کلانشهر قم در ارتباط با اجرای پروژ های عمرانی فرماندهی انتظامی استان قم تقدیر و تشکر نمود.
سردار مجتبایی فرماندهی نیروی انتظامی استان قم ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای بی شائبه مدیریت شهری در اجرای پروژ ه های شهری در قم گفت: هماهنگی و همکاری سازمان‌ها و بخش‌های مختلف موجب آرامش و رضایتمندی‌ مردم خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه پلیس امروز از اقتدار و آمادگی بالایی برخوردار است؛افزود: فرمانده انتظامی استان قم در کنار مردم است و نیروی انتظامی یکی از دستگاه هایی است که وظیفه بسیار مهمی از جمله تامین امنیت همه جانبه، نظم و انضباط در جامعه را بر عهده دارد تا مردم در یک فضای امن و آرامی زندگی کنند.
مجتبایی با اشاره به نام گذاری سالن جدید ورزشی بنام “شهید همایی فصیح” افزود: امروز در نیروی انتظامی ، نیروهایی دلاور ، سلحشور و با آمادگی بالای رزمی خدمت می کنند که در جهت آسایش مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
در ادامه مراسم شهردار قم بر لزوم حرکت در مسیر خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه به مردم تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: ما در زمینه‌ خدمت‌رسانی به مردم، برای هرگونه همکاری و تعامل با سایر بخشهای جامعه آمادگی لازم را داریم و هدف ما آرامش و رضایت مردم است و امیدواریم برنامه‌های دیگر دستگاهها‌ نیز هماهنگ با برنامه‌های شهری دنبال شود تا بسیاری از مشکلات از میان برداشته شده و حل و فصل گردد.
وی با اشاره به اینکه هدف دو مجموعه چه از نظر امنیتی و چه از نظر فعالیت های عمرانی خدمت به شهروندان می باشد؛ ابراز امیدواری کرد این جلسات در جهت پیشرفت کار و تعامل بیشتر و رفع موانع و پیشبرد اهداف بین این دو مجموعه کارساز باشد.