از سوی آیت الله اراکی؛ آقای محمد دلبری به عنوان معاون اجرایی جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب منصوب شدند.

به بهانه این انتصاب بر آن شدیم به بعضی از مولفه های انتخاب مدیر اشاره نمایییم البته نیک میدانیم که  رهبری و مدیریت در جوامع انسانی یکی از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه آنها به شمار می‌آید.

 

چه بسا کشورهایی که به لحاظ منابع انسانی و مالی غنی هم هستند اما به جهت فقدان رهبری و مدیریت صحیح و کارآمد و عدم استفاده بهینه از این منابع به آن درجه از رشد و توسعه‌یافتگی مطلوب نرسیده‌اند.

یک مدیر توانمند اسلامی بر اساس موارد ذکر شده زیر میتواند موجبات رشد و ارتقاء سیستم را فراهم نماید:

١-مدیر‌، رشد دهنده همه افراد در همه سطوح

٢– لیاقت و سلامت نفس علاوه بر امتحان وگزینش برای انتصاب افراد به مقامات مدیریتی ، هم گزینش و امتحان لازم است ، هم لیاقت و کاردانی و هم سلامت نفس ( لاینال عهدی الظالمین- بقره /۱۲۴) . امامت من هرگز به ظالمین نمی‌رسد.

٣-ارتقاء پلکانی: پست‌ها و مسئولیت‌ها بایدمرحله به مرحله و پس از موفقیت در هر مرحله به افراد واگذار شود (‌فاتمهن‌- بقره/۱۲۴). از پس امتحان هر مرحله سربلند بیرون آمدن.

۴- انتخاب مدیر از میان افراد برجسته و ممتاز

۵-تعهد مقدم بر تخصص از آنجا که طبق آیات متعدد قرآن ، تزکیه بر تعلیم مقدم است (وَیُزَکِّیکُمْ وَیُعَلِّمُکُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَهَ)

۶-آیه ۵۸ سوره نساء ، سمتها ، پستها و مسئولیت‌ها درنزد افراد بعنوان امانت الهی هستند و خداوند امر فرموده آنها را به صاحبانشان برگردانیم (إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا)

٧- لزوم خوش نامی و سابقه نیک ، قبل از مدیریت مدیر باید به خوش‌نامی و خوش‌سابقه بودن، شهره باشد به گونه‌ای که حتی منکران و مغرضان نیز از او به خوش‌نامی و سابقه نیک یاد کنند .(چنان که طبق آیه ۶۲ سوره هود حتی منکران حضرت صالح (ع) نیز از او به نیکی یاد می‌کردند : یا صالح قد کنت فینا مرجوا قبل هذا ).

٨- قدرت و امانتداری (لدینا مکین امین – یوسف /۵۴).

٩-سرمایه‌گذاری روی جوانان در انتصاب‌ها در تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای حق‌، بیش از همه باید روی جوانان سرمایه‌گذاری نمود زیرا هم از شجاعت و جسارت لازم برخوردارند و هم قدرت و توان لازم برای اجرای امور را دارند (‌چنان‌که طبق آیه ۸۳ سوره یونس ، حضرت موسی (ع) نیز روی جوانان سرمایه‌گذاری کرد و اولین کسانی نیز که به او ایمان آوردند همین جوانان قومش بودند : فما آمن لموسی الا ذریهًْ من قومه‌).

١٠-پست و مقام ، وسیله آزمایش است نه ملاک برتری و مباهات در مدیریت اسلامی ، تمام بزرگی‌ها و برتری‌ها از جانب خداوند ( منطبق با حکمت الهی ) و در مسیر رشد و تربیت انسان‌هاست لذا با برتری دادن برخی بر برخی دیگر آنها را می‌آزماید تا قبول‌شدگان را پاداش و مردودین را عقاب نماید‌. لذا نباید تفاوت و برتری در داده‌ها و داشتن پست و مقام را ملاک برتری دانست بلکه باید آنها را وسیله آزمایش الهی دانست و در سربلند بیرون آمدن از این آزمون بزرگ تمام سعی خویش را به‌کار بست و از خداوند نیز مدد خواست (لیبلوکم فی ما آتاکم – انعام / ۱۶۵).

 

همانگونه که در حکم دبیرکل محترم مجمع نیز به صراحت امده است باید با دیپلماسی وحدت اسلامی و برنامه ریزی دقیق بستر ساز تحقق اهداف مد نظر بود. امید است با تأسی به نکات قرآنی مذکور که از جانب یگانه مدیر و مدبر عالم هستی (خداوند) بیان شد، بتوانیم در انتخاب رهبران و مدیران اصلح برای اداره نظام اسلامیمان، موفق و پیروز باشیم و حقیر نیز از عهده ماموریت واگذاری موفق بیرون آیم و شرمسار نشوم .

 

والعاقبه للمتقین

ارسال دیدگاه